/  KONTAKTAI  /  

3 interneto svetainės kūrimo būdai. Kuris geriausias ?

Atėjo laikas susikurti interneto svetainę. Kaip tai padaryti? Yra 3 pagrindiniai keliai: kurti interneto svetainę savarankiškai, patikėti darbus pažįstamam, arba patikėti darbą profesionalui. Visi šie 3 būdai gali būti tinkami tam tikromis aplinkybėmis. Jas trumpai apžvelgsime. 1. Svetainės kūrimas savarankiškai
Gražią, funkcionalią interneto svetainę susikurti įmanoma ir savarankiškai. Yra nemažai atviro kodo sistemų, kuriomis galima naudotis, taip pat gausybė nemokamų dizaino šablonų, kurie yra pakankamai kokybiški ir šiuolaikiškai atrodantys. Be svetainės sukūrimo, šiuo atveju reikės užsisakyti domeną, svetainės talpinimo paslaugą (serverį). Be abejo, viskam reikalingas laikas, o norint, kad rezultatas būtų kokybiškas, modernus, gali prireikti ir visai nemažai laiko. Be to, interneto svetainę pasikeisti ir susitvarkyti pagal savo poreikius be specifinių žinių gali tapti nemenku iššūkiu. Taip pat reikėtų nepamiršti apie sistemos saugumo atnaujinimus, nuolatinę priežiūrą.
     Dažniausiai svetainės yra kuriamos tam tikrai veiklai - hobiui, saviraiškai, verslui vykdyti, juos papildyti. Jeigu laiko resursai yra neišsemiami - drąsiai galima nerti į šį informacinių technologijų vandenyną - mokytis, domėtis, eksperimentuoti. Viskas yra įmanoma, išmokstama. Tačiau, jeigu galutinis interneto svetainės kūrimo tikslas yra sustiprinti, pagerinti jau esamą sėkmingą arba būsimą verslą, veiklą, hobį, patarimas būtų susikoncentruoti į pačią veiklą, o į interneto svetainę žiūrėti kaip į įrankį šiam tikslui pasiekti. Juk statydami namą nepuolame patys gamintis plaktuko, pjūklo?    

2. Svetainės kūrimas pas mėgėją
Pirmoji alternatyva savarankiškam svetainės kūrimui susirasti pažįstamą, dažniausiai studentą, kuris nebrangiai atliktų sudėtingus svetainės įdiegimo, kūrimo darbus, pritaikytų svetainę poreikiams. Šis būdas gerokai pažangesnis už svetainės kūrimą savarankiškai, bet yra ir problemų, apie kurias girdime iš klientų, kurie kreipiasi į mus pagalbos vėliau:
 a) Dėl patirties trūkumo svetainės kūrimas užsitęsė ilgam.
 b) Svetainė nebuvo iki galo užbaigta - žmogus tiesiog dingo, negrąžinęs avanso.
 c) Saugumas. Svetainė nėra atnaujinama, išėjus turinio valdymo sistemos atnaujinimams. Tokia svetainė tampa tikru galvos skausmu jos savininkui.
 d) Svetainė nėra prižiūrima - sutrikus veikimui, kūrėjas arba būna emigravęs, arba pasikeitęs telefono numerį, ir nerodo noro spręsti problemų po to, kai buvo atsiskaityta už svetainės kūrimą. O problemų ir klausimų gali atsirasti nuolat.
3. Profesionalus svetainės kūrimas

    Būtų netikslu pasakyti, kad užsisakius sukurti profesionalią interneto svetainę, visada išvengsite aukščiau paminėtų, dažniau mėgėjams būdingų problemų. Deja, nemokšiškumo, neatsakingumo pasitaiko ir profesionalių svetainių kūrėjų tarpe. Tačiau tai jau daugiau išimtis.
​ 
​   Paprastai yra siūlomas visas paslaugų paketas - svetainės kūrimas, turinio valdymo sistema, talpinimas, domenas, konsultavimas, priežiūra. Tai labai palengvina kūrėjo darbą, bei tolimesnę svetainės ir sistemos priežiūrą bei aptarnavimą. Be to, sutrikus sistemos arba serverio veiklai, visada atsakomybę neša vienas asmuo ar įmonė, iš kurio galima reikalauti greito problemų sprendimo. Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, kurioje darbą atlieka profesionalas, savo srities žinovas, darbas vyksta sklandžiau, rezultatas būna kokybiškas, sutaupomas brangus laikas, lengviau pasiekiami užsibrėžti tikslai - pardavimų, žinomumo didinimas, įvaizdžio formavimas ir k.t.
 ​
​    Profesionalių svetainių kūrimo kainų ribos labai plačios, pasirinkimas taip pat. Tai nebūtinai turi būti brangus, tūkstančius kainuojantis projektas. Tačiau tikslingai ir protingai svetainės kūrimui išleisti pinigai tampa vertinga ir pridėtinę vertę sukuriančia investicija. Jeigu investuoti lėšų nesinori, yra galimybė investuoti savo laiką, kuriant svetainę savarankiškai. Tačiau rezultatas neretai gali nuvilti.​​UAB TOP MEDIA   ​Visos teisės saugomos