/  KONTAKTAI  /  

Svarbus google atnaujinimas, apie kurį niekas nešneka

2019 Spalio 25 google paskelbė apie "svarbiausią paieškos algoritmo atnaujinimą per pastaruosius penkerius metus". Sutrumpintai ši naujovė vadinasi BERT - Bidirectional Encoder Representations from Transformers. Google vis plačiau integruoja  dirbtinį intelektą, o tiksliau mašinų mokymąsi savo paieškos algoritme.  

​Kaip rašo google viceprezidentas paieškai Pandu Nayak, 15% visų paieškų frazių yra naujos, prieš tai neieškotos. Dėl to suprantant šiuos paieškos žodžių derinius google kildavo keblumų, ypač suprantant paieškos kontekstą. Kiekvienas iš mūsų esame patyrę, kaip kartais būna sunku rasti norimą informaciją - google tiesiog mūsų nesupranta, kol nepateikiame labai tiksliai suformuluotos užklausos. Suformuluoti taisyklingą užklausą nevisada būna lengva - ne visada žinome visus reikiamus žodžius. BERT paskirtis būtent ir yra - padėti suprasti paieškos frazės kontekstą, net jei ji ir nėra labai tiksliai suformuluota. Taip pat BERT turėtų ypatingai gerai veikti suprantant šnekamąją, neformąliąją kalbą. 

​Kodėl šis atnajinimas toks svarbus? Visų pirma, tai nėra tik atnaujinimas. Tai yra nauja kryptis, kurios link palaipsniui eina tiek google svetainių indeksavimas, tiek google paieška. Po truputį raktažodžiai tampa ne pagrindinis faktorius. Svarbiausia yra semantinė paieškos frazės reikšmė. Pagal tai atrenkami rezultatai, vėl gi, ne pagal raktažodžius, o pagal temas, semantinę reikšmę. 

 Dalintis facebook
 Nusiųsti draugui
 Dalintis linkedin
 Dalintis google+
 Dalintis twitter
 Dalintis sms žinute


​UAB TOP MEDIA   ​Visos teisės saugomos